Ziemas laboratorija pirmsskolā

Šogad daba mūs lutina ar īstu ziemu – daudz sniega, dziļas kupenas un sals. Ir vispiemērotākais laiks baudīt ziemas priekus un, aktīvi sportojot, atpūsties dabā.

Arī pirmsskolā janvāris un februāris bija darbīgs laiks. Bērniem grupās šo ziemas mēnešu laikā  bija izveidotas ūdens, sniega un ledus pētīšanas laboratorijas, kurās bērni kopā ar skolotājām mēģināja izzināt  ūdens un sniega noslēpumus un īpašības, veica sasaldēšanas un atkausēšanas eksperimentus, pārrunāja, vai ūdens tiešām ir tik brīnumains un noslēpumains, pētīja sniegpārsliņas un ledu, laukā veidoja sniega māju. Praktiski darbojoties, rezultātā bērni paši varēja atbildēt uz vairākiem jautājumiem, attīstīja prasmi sadarboties, lai veiktu kopīgu uzdevumu. Tika sarīkotas bērnu dabu izstādes grupās. Bērni  ar prieku dziedāja un dejoja, skatījās video, gāja rotaļās, skandināja dzejoļus, zīmēja un veidoja praktiskus darbus, bet viss bija veltīts ziemai, sniegam un noslēpumainajam ūdenim, kurš eksperimentu laikā spēja pārsteigt.

Pirmsskolas skolotājas