“Dažādo kurpju diena”

27.septembrī Mežmalas pamatskola atsaucās aicinājumam simboliski paust sapratni un pieņemšanu mūsu skolā un sabiedrībā līdzcilvēkiem ar funkcionāliem vai garīga rakstura traucējumiem, uzvelkot katrā kājā atšķirīgu apavu vai zeķi. Skolēnu pašpārvalde bija sagatavojusi dažādas aktivitātes, lai skolēni, spēlējot spēles vai veicot uzdevumus, labāk saprastu, kā ir, kad esi atkarīgs no otra cilvēka vai vienkāršas darbības ir apgrūtinoši veikt dažādu funkcionālu ierobežojumu dēļ.

Pirmsskolas “Bitīte” audzinātāja Andra, atsaucoties uz Labklājības ministrijas aicinājumu, aicināja bērnus piedalīties akcijā “Dažādo kurpju diena”. Lai ne tikai veicinātu empātiju, izpratni par dažādību, bet veiksmīgāk uztvertu tēmtura ‘IekāpOtraKurpēs’ būtību, bērni caur rotaļvidi centās taustot atpazīt burtus, nolasīt no lūpām, ko otrs saka un iemēģināja zīmēt, ēst ar roku, kura ikdienā nav dominējošā. Klausījās A. Šatlvudas pasaku ‘Es esmu vispriecīgākais!’ un dalījās pieredzē, kas katru dara savādāku, kā pieņemt un saprast otru!