22. aprīlī 5.b un 6.a klases skolēni apmeklēja “Laimas šokolādes muzeju un piedalījās izzinošā nodarbībā “Saldumu iepakojumu dizaina attīstība no 19. gadsimta beigām līdz mūsdienām”.
Nodarbības laikā skolēni tika iepazīstināti ar saldumu iepakojumu un plakātu dizaina attīstību no 1870. gada līdz pat mūsdienām, kā arī šokolādes ražošanas uzņēmuma “Laima” vēsturi, ražoto sortimentu un cenu politiku, iepazina muzeja ekspozīcijas daudzveidību. Interesanti bija iepazīties ar uzņēmuma un produkcijas reklāmas plakātiem, tajā laikā, kad nebija televīzija un internets. Jaukas un interesantas ir populārāko produktu reklamējošās lelles, kuru krāsas atbilst produktam, labi var atpazīt, kuru konfekti katra lelle pārstāv. Interesanti, ka no produkcijas atpazīstamības viedokļa raugoties, iepakojuma dizains un krāsa netiek mainīta kopš ražošanas uzsākšanas, tādejādi nodrošinot tās atpazīstamību. Skatoties iepakojuma dizainu, skolēni varēja saskatīt mākslinieku veidotās vēstures liecības pār kādu laika posmu vai notikumiem mūsu valsts vēsturē, piemēram, dizaini par godu Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem, Latvijas valsts svētku dienām – Līgo svētkiem, 18. novembrim u. c
Skolēni piedalījās dažādās aktivitātēs un meistardarbnīcā, kur paši varēja izgatavot un nogaršot šokolādes dažādību, izgatavot sev unikālo konfekšu izlasi un paņemt līdzi kārbiņā.
Nodarbība notika ražotnes “Laima” šokolādes muzejā, kuras projektēšanas darbā piedalījies arī Latvijā un pasaulē zināmais latviešu arhitekts Staņislavs Borbels, kurš kopā ar Kārli Zāli līdzdarbojās pie Brīvības pieminekļa projekta izstrādes.
Paldies kultūrizglītības programmai “Latvijas skolas somai” par iespēju apmeklēt un iepazīt Latvijas mākslas un kultūras vēsturi!

