Āra izglītības diena

6.a un 6.b klases Āra izglītības dienas ietvaros devās pārgājienā ar mērķi veikt vides piesārņojuma monitoringu Rīgas jūras līča piekrastē no Kauguriem līdz Lapmežciemam.

Kopumā skolēni veica gandrīz 20 km, kas arī bija labs fizisko spēju pārbaudījums. No piesārņojuma veidiem visvairāk tika atrasts stikls, arī dažādi plastmasas izstrādājumi – maisiņi, pudeles, pārtikas produktu iepakojumi. Aiz Jauņķemeriem, virzienā uz Lapmežciema pusi, pludmales smiltis klāja brūnaļģes. Kāds bija pārgājiena ieguvums skolēniem? Visa diena pavadīta svaigā gaisā, kustībā, savstarpējās sarunās ar klasesbiedriem un skolotājām, pievērsta uzmanība vides izglītības jautājumiem, salasīti stikli, paspēlētas spēles un vienkārši labi pavadīts laiks. Kāds bija ieguvums skolotājām? Labāk iepazīti skolēni, jo pārvarētie 20 kilometri parādīja gan rakstura stingrību, gan savstarpējās attiecības ar citiem, gan attieksmi pret vidi.