Izrāde “Viņš ir pliks jeb Karaļa jaunais tērps”

Kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, Mežmalas pamatskolā ar interaktīvu izrādi – modes skati “Viņš ir pliks jeb Karaļa jaunais tērps” 7.– 9. klašu skolēniem viesojās Ditas Balčus teātris “3 MĀSAS”. Muzikālā, interaktīvā izrāde “Viņš ir pliks jeb Karaļa jaunais tērps” noris modes skates formā. Jau ienākot zālē, skolēni tiek iesaistīti darbībā, kas ļauj iejusties izrādes vēstījumā. Tiek piedāvāta kafija, tēja, kūciņas, kas reāli nav, bet skolēni uztver šo domu un labprāt iesaistās. Protams, bija arī tādi skolēni, kuri uz to skatījās ar skepsi. Izrādes darbība norisinās modes skates formātā, demonstrējot gan laikmetīgo mākslu, gan izcilu aktierspēli. Izrādes galvenais varonis ir Karalis. Viņš bieži apmeklē teātra izrādes, koncertus, izstādes un rīkoja svētkus tikai tāpēc, lai varētu izrādīt savus jaunākos zīmolu tērpus. Karalis nepārtraukti meklē jaunus tērpus, lai pārspētu citus, izdod visu valsts naudu par šiem tērpiem, pārskata nodokļu politiku, lai iekasētu vairāk naudas. Šo visu caurvij humors, ironija, izsmiekls, neizpratne, gan uzdrīkstēšanās, gan tieši pretēji – bailes runāt, pateikt patiesību. Mūsdienu sabiedrības bailes vai nevēlēšanās iesaistīties, pasakot patiesību, parādās izrādē kā tīksmināšanās par neapģērbto Karali, glaimošana viņam, jo pats Karalis savā augstprātībā pat nespēj iedomāties un noticēt, ka ir piemānīts. Tikai bērnu saucieni “Viņš ir pliks!” liek Karalim beidzot atvērt acis uz apkārt notiekošo. Noskatīties šo izrādi bez emocijām nav iespējams. Eksistenciālais jautājums par esību un laikmetīgo mākslu vēl kādu laiku nedeva mieru, izraisot iekšējas pārdomas “Vai es esmu es?”.