Dzejas diena skolā

11.septembrī, atzīmējot Dzejas dienas, skolā notika pasākums „Kā top dzejolītis”. Ar 2. – 5. klašu skolēniem tikās Dubultu bērnu bibliotēkas un Jūrmalas leļļu teātra studijas vadītāja Inguna Radziņa. Uzstāšanos noklausījās arī 8.b un 9.b klases skolēni.

Lasīt dzeju un sarunāties ar skolēniem Ingunai Radziņai palīdzēja viņas pašas gatavotās lelles – meitene, kas meklēja savas rokas un kājas, un Runcis Francis, kas bija izkāpis no dzejnieka Ulda Ausekļa dzejoļiem. Saruna par radošo procesu notika, ļaujot izjust, kā no nejauši ieraudzītā, sadzirdētā, sajustā vai no ilgstoši pārdomātā rodas dzejolis. Bērni piedalījās dzejoļu tapšanā, meklējot un kopā ar viešņu atrodot atskaņas. Tikšanās noslēgumā latviešu un krievu autoru dzeju skandēja paši skolēni .

Par šiem iedvesmas pilnajiem mirkļiem parūpējās Latviešu valodas metodiskā apvienība.

Veronika Ramāne, latviešu valodas un literatūras skolotāja

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *