21.martā pirmsskolas “Lācīšu” grupa devās mācību ekskursijā pie jūras. Ekskursijas mērķis bija vērot,  kas notiek dabā ar pavasara iestāšanos. Ceļš gāja caur mežu, kur bērniem bija iespēja vērot pārmaiņas mežā pavasarī.  Tur bērni vēroja, salīdzināja, izteica pieņēmumus un secinājumus par meža kokiem un augiem. Bērni labprāt vēroja pumpurus un zarus. Pētīja un zīmēja koku mizu. Pētīja izgāzta koka saknes, izteica pieņēmumus, kāpēc koks nogāzās. Klausījās meža un jūras skaņas. Bērniem bija uzdevums – aizpildīt dabas pētnieka lapu ar novērotiem dzīvās un nedzīvās dabas objektiem. Pludmalē bērni ar kociņu rakstīja vārdus, saistītus ar dabu un veidoja zīmējumus smiltīs.

Priecīgi par dabā pavadīto laiku bērni atgriezās pirmsskolā, līdzi atnesot koku un krūmu zarus plaucēšanai un turpmākai vērošanai. Grupā bērni pārrunāja vēroto, pētīto, redzēto  un novērtēja padarīto.

Pirmsskolas skolotājas Olga un Tatjana