Mācību ekskursija uz Siguldu

sigulda

6.oktobrī 2.a un 2.b klase devās mācību ekskursijā uz gleznaino Siguldu.

Iebraucot Siguldā pie stacijas mūs sagaidīja gide, kura iepazīstināja ar Siguldas vēsturi. Bērniem interesanti likās tas, ka pie gandrīz katras gājēju pārejas ir cilvēciņš.

Pirmajā pieturpunktā skolēni apskatīja Gūtmaņu alu. Izaicinājumu sagādāja stāvais kāpiens kalnā,  bet skaistais, koši rudenīgais skats, kas pavērās virsotnē bija to vērts.

Tālāk skolēni devās iepazīt Livonijas pili. Visriņķī acis priecēja pasakainās rudens ainavas. Pēc pils apskates, bērniem bija iespēja izgatavot katram savu piekariņu ar Siguldas simbolu S!, saulītes zīmi vai dakšiņu un karotīti. Tas bija ļoti aizraujošs process, un skolēniem sagādāja lielu prieku.

Atpakaļceļā piestājām Rāmkalnos, lai nobrauktu pa kalnu ar rodeļiem. Lai gan neiztika bez asām sajūtām, beigu beigās skolēni bija sajūsmā.

M.Rivoņenko, E. Kalēja