Siguldu var izbaudīt arī lietainā laikā

sigulda

20.maijā 2.b klase devās ekskursijā uz Siguldu. Ekskursijas sākumā vērojām pavasarīgo Siguldu, izstaigājot dabas takas. Nelielais lietus nemaz netraucēja. Īpaši iespaidīga likās Gūtmaņa ala. Tās sienas ir bijušas daudzu notikumu liecinieces un glabā uzrakstus jau no 17.gadsimta.

Tālāk ceļš mūs veda uz Turaidas muzejrezervātu. Iepazināmies ar ekspozīcijām par arheoloģijas, kultūras un mākslas vēsturi, kas stāsta par notikumiem jau ar 11.gadsimtu. Skolēniem bija iespēja arī uzkāpt pils tornī un redzēt Siguldu no augšas.

Daudziem visgaidītākā ekskursijas daļa bija ” Siguldas saldējuma” darbnīca. Bērni iepazinās ar Siguldas saldējuma tapšanas vēsturi un saldējuma gatavošanas procesu, degustēja 2 saldējuma veidus, paši veidoja savu saldējuma porciju.

Vērojot un klausoties, izzinot un uzzinot, izmēģinot un darot, 2.b lietderīgi un aizraujoši pavadīja vienu mācību dienu ārpus skolas telpām!

2.b klases audzinātāja   Jelizaveta Bizjajeva