Meteņi pirmsskolā

pirmsskola-1

Meteņi ir seni latviešu pavasara gaidīšanas svētki, kad daba pamazām mostas no ziemas miega un visapkārt jau jūtama pavasara elpa. Meteņu tradīcijas vēsta, kad Meteņos jāgatavo maskas un jāveļ sniega bumbas, lai augtu lieli. Jāveļas kupenās – kurš dziļāk iegrimst, tas labāk mācās. Jāvizinās no kalna – kurš tālāk aizbrauc, tas bagātāks. Meteņos ir raksturīgas arī dažādas spēkošanās un veiklības sacensības. Meteņa galvenais ticējums vēsta – nedrīkst skopoties!

Meteņos jestras svinības iegrieza arī Mežmalas pirmsskolas grupiņas – gatavoja maskas, vēroja un pareģoja laiku, lustējās un mielojās, kā arī izzināja dažādās Meteņu tradīcijas. Lai gan šogad ziemīgā ziema jau bija aizteigusies un Meteņdiena bija saulaina un bez sniega, svētkos bērniem bija iespēja vēl tikties gan ar Ziemu, gan Pavasari, kuru lomās iejutās grupu audzinātājas. Tika dejots, dziedāts, spēlētas rotaļas. Īpašu jautrību izjutām, kad bērni spēkojās ar Ziemu, kura tomēr padevās, jo nāca palīgā Pavasaris.

Ar prieku dodamies tālāk – Lieldienu virzienā!

Pirmsskolas MK vadītāja A.Zubkovska